GRZEGORZ BIALIK - Malarz/FAQ
Strona gływna
O mnieWystawyGaleriaRelacjePublikacjeZamówieniaFAQLinkiKontakt


FAQ - Często Zadawane Pytania

1.Czy można kupić od Pana gotowy obraz?
Tak, te obrazy są odpowiednio oznaczone w mojej galerii. Jeśli obraz który się Państwu podoba nie jest na sprzedaż, to w określonych przypadkach mogę podjąć się wykonania jego repliki o dowolnej wielkości.

2.Czy można zamówić u Pana obraz?
Tak, oczywiście. Po wybraniu przez Państwa tematu realizuję dany obraz na swój sposób - w ramach własnego stylu malarskiego i własnych pomysłów formalnych, co zarazem stanowi gwarancję otrzymania obrazu oryginalnego w sensie jego końcowego efektu artystycznego - sygnowanego moim imieniem
i nazwiskiem.


3.Jaką techniką pan maluje swoje obrazy?
Stosuję technikę olejną na uprzednio kilkuwarstwowo zagruntowanym płótnie.

4.Jakie są zasady zamawiania obrazu?
Zamówienia przyjmuję drogą mailową. W zamówieniu oczekuję sugestii dotyczącej tematyki obrazu oraz
w przybliżeniu jego rozmiarów. Następnie kontaktuję się z zamawiającym telefonicznie w celu omówienia szczegółów zamówienia i ceny zlecenia.


5.Czy wymagana jest zaliczka przed przystąpieniem do realizacji zamówienia?
Tak, warunkiem rozpoczęcia realizacji zamówienia jest wpłata zaliczki w wysokości 50% ceny zlecenia. Akceptuję gotówkę lub wpłatę na konto, którego numer udostępnię zamawiającemu.

6.Jaki mam dowód na to, że zamówiony obraz został ukończony i kiedy w związku z tym należy wpłacić pozostałą do uregulowania kwotę?
W momencie ukończenia obrazu zostaje on sfotografowany i zdjęcie to wysyłam drogą mailową do zamawiającego jako dowód zrealizowanego zamówienia. Na tej podstawie przed wysyłką w pełni już ukończonego obrazu pozostałą do uregulowania kwotę należy wpłacić 1) na konto lub 2) w wypadku odbioru osobistego - można uregulować gotówką.

7.Od czego zależy cena zlecenia lub gotowego obrazu?
Cena ta jest zależna od stopnia trudności, wielkości płótna, itp.

8.Jaki jest termin realizacji zamówienia?
Jest on zależny od rozmiaru płótna i tematyki obrazu. Czasem w grę może wchodzić kolejność zamówień.

9.Malowanie obrazu jest ukończone - i co dalej?
Ukończony obraz po dłuższym okresie schnięcia jest powlekany werniksem, - po czym jest on gotów do dostarczenia. Jednak rzeczą nadzwyczaj istotną jest dla mnie oprawienie obrazu w stosownie dobraną ramę. Dopiero po tym zabiegu mam poczucie w pełni ukończonego dzieła. Dlatego preferuję sam zasugerować ewentualną oprawę - oczywiście w porozumieniu z zamawiającym. Zarówno fotografię ukończonego obrazu jak i rodzaj proponowanej ramy przesyłam klientowi mailem, po czym dochodzimy do wspólnych uzgodnień, co do oprawy. Jeżeli jednak zamawiający wolałby zrealizować zakup obrazu bez ramy, to pozostaję przy tej prośbie.

10.Czy cena ramy jest wliczona w pierwotną cenę zlecenia?
Nie, wcześniej ustalona cena, tzw. "cena autorska" nie zawiera w sobie ceny ramy.

11.Jak rozwiązana jest dostawa obrazu?
Jeśli klient nie ma możliwości osobistego odbioru obrazu, to realizuję jego wysyłkę na koszt odbiorcy poprzez firmę kurierską. Koszt kuriera jest pokrywany przez odbiorcę.

12.Czy przyjmuje Pan zamówienia z zagranicy?
Tak, jest to możliwe.

13.Nie znalazłem tu odpowiedzi na moje pytanie, - co mam zrobić?
Proszę zadać mi pytanie drogą mailową na grzegorzbialik@op.pl

Copyright © 2011 Piotr Berkowski

Wszystkie fotografie obrazów, grafika oraz teksty prezentowane na stronach serwisu internetowego http://www.grzegorzbialik.com.pl są chronione prawem autorskim (Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83). Autor serwisu oraz właściciel praw autorskich do obrazów i ich fotografii, grafiki oraz tekstów nie wyrażają zgody na jakąkolwiek ich publikację lub modyfikację (w wydawnictwach, publikacjach, prezentacjach, stronach internetowych i w inny sposób ujęty w ustawie o ochronie praw autorskich) bez pisemnej zgody. W przypadku bezprawnego ich wykorzystywania (bez względu na to, czy działania związane z wykorzystaniem zdjęć miały charakter komercyjny, czy też niekomercyjny), właściciel praw autorskich będzie występował na drogę prawną w celu wyegzekwowania przysługujących mu praw określonych w Ustawie o Ochronie Praw Autorskich.


English Strona główna